“Emocion dhe frikë”, Ancelotti: Nuk jemi të fiksuar pas Champions

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Në “Wembley”, Reali vjen me stofin e një ekipi favorit, por Carlo Ancelotti si një mjeshtër i këtij turneu, i sfidave të tilla, kërkon nga ekipi i tij qetësi dhe maturi, të kontrollojnë emocionet, pasi këto janë ndeshje që vendosen nga detajet. Tekniku italian është në një tjetër takim me historinë, kërkon për herë të 5-të trofeun e Champions League:

“Në ndeshje të tilla është e rëndësishme që lojtarët t’i kenë idetë e qarta. Sa më të qartë të jenë aq më pak nervoz do të jenë. Është e sigurt se në këtë ndeshje do të provojmë emocione të forta, shqetësime, por dhe frikë. Ekipi im ka treguar gjatë këtij sezoni dy gjëra shumë të rëndësishme për t’i bërë gjërat mirë, cilësi dhe sakrificë. Një finale Champions League është ndeshja më e rëndësishme, por dhe më e rrezikshmja. Në të tilla ndeshje, gjëja më e rëndësishme është të fitosh, por më pas vjen dhe frika për të humbur. Të arrish deri në finale është një gjë e vështirë, shumë e vështirë, kur je kaq pranë është normale të kesh frikë për të mos humbur. Champions për mua dhe për Realin nuk është një fiksim, por të firojmë është gjëja më e rëndësishme”, u shpreh Ancelotti në konferencë për shtyp.

TË FUNDIT
2 orë
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
4 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
5 orë
Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe
5 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

15 orë
Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit
1 ditë
Granit Xhaka: Kur kemi nevojë për të, Shaqiri është këtu!
5 orë
UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun
1 ditë
Lajm i mirë për Ramadanin, vjen oferta e gjigantit italian
5 orë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij
1 ditë
“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Këto janë gabimet e radhës
5 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë
1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ