Emocionohet rektori i UT-së: Qytetarët lëshonin shtëpitë e tyre të fillon mësimi, nuk i ndalonte asgjë studentët..

INA
INA

22/02/2024

Rektori i Universitetit të Tetovës, Jusuf Zendeli në emisionin Ora e Parë i emocionuar flet për fillimet e para të hapjes së Universitetit të Tetovës.

”Falenderoj gjithë studentët e gjeneratave të para që sakrifikuan gjithçka të fillon mësimi aty, gjithë ato qytetarë që lëshuan shtëpitë e tyre të fillon mësimi edhe përkundër agresorit të pushtetit të atëhershëm. Saher që e kujtojmë emocionohemi, sepse është një nga rastet më të veçanta në nivel botëror sepse rall ka kurr një i ri kërkon të shkollohet dhe fatëkeqsëia që nga pushteti atëhershëm i mohohet. Dua ti kujtoj edhe fjalët e Imamit Hafiz Elmaz Qamili ku i drejtohet popullit në lutjen e xhumasë ku thotë se mund të dilni jashtë sepse sot është mbrojtja e shkollimit, mbrojtja e studentëve dhe mbrojtja e Universitetit” – tha Jusuf Zendeli.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Menduh thaci

Thaҫi: Kurti nuk ka takat t’i ndihmojë shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

Bilall-Kasami-1

“Taravari e ka gjithë koaliconin VLEN pas vetes” – Kasami: BDI në dilemë të qëndrojë ose jo mbrapa Bujarit

azilkerkues-1

Të rinjtë të zhgënjyer me programet e kandidatëve për president

Bilall-Kasami-1

“Në versionin më të keq, VMRO merr 40 deputetë” – Kasami: VLEN nuk bëhet pjesë e Qeverisë pa ndryshimet kushtetuese

flamuri izraelit qeveria

Vetëm një shtetas i Maqedonisë ka kërkuar evakuim nga Izraeli

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i “Open Ballkanit” dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

adnan azizi

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

INFO

NA NDIQ