Emra shokues në listën e Chelseat për postin e trajnerit pas largimit të Pochettinos

Picture of INA
INA

22/05/2024

Chelsea ka bërë një njoftim të rëndësishëm pak çaste më parë, duke zyrtarizuar largimin e trajnerit Mauricio Pochettino.

Pas përfundimit të sezonit në Ligën Premier, bordi i klubit londinez tashmë ka hedhur sytë drejt kërkimit për një trajner të ri që do të marrë timonin e skuadrës londineze.

Matt Law nga The Telegraph, i cili ishte një nga të parët që raportoi për shkarkimin e Pochettinos, ka theksuar se Chelsea është në përpjekje për të siguruar një “trajner të ri dhe progresiv”.

Sipas burimeve, klubi është duke shqyrtuar një listë kandidatësh për rolin e trajnerit dhe në kërkimin e tyre për një figurë që do të sjellë një frymë të re dhe ide inovative.

Tre trajnerët e cilësuar si kandidatë kryesorë për rolin janë përmendur nga mediumi dhe janë nën vëzhgimin e Chelseat.

Sebastian Hoeness nga Stuttgarti, Michel nga Girona, Kieran McKenna nga Ipswich Town, dhe Enzo Maresca nga Leicester City – janë emrat që aktualisht janë si të preferuarit në listë për të drejtuar projektin e ardhshëm të klubit.

Chelsea do të duhet të bëjë një zgjedhje të menduar mirë për të siguruar që figura e ardhshme në krye të skuadrës së parë do të jetë në gjendje të udhëheqë klubin drejt sukseseve të mëtejshme.

TË FUNDIT
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
8 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
8 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
8 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

16 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
8 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
14 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
7 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
14 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
7 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ