Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha

Picture of INA
INA

28/05/2024

Silvinjo, trajneri i kombëtares shqiptare, ka prezantuar një emër të ri në listën e tij të lojtarëve të ftuar, duke përfshirë mesfushorin Medon Berisha, i cili është vetëm 20-vjeç.

Berisha është në garë për të siguruar një vend në skuadrën e Shqipërisë që do të marrë pjesë në Euro 2024, një sfidë e madhe për të riun, pasi konkurrenca për një vend në skuadër mbetet e fortë. Aktualisht, ai përfaqëson klubin e Leçes në Serie A, ku këtë sezon ka bërë gjashtë paraqitje në elitën e futbollit italian.

Berisha nuk është i panjohur për skenën e futbollit, ai fillimisht u rrit në Akademinë e të rinjve të Leçe-s dhe gjithashtu ka kaluar kohë duke zhvilluar talentin e tij te klubi Jang Bojs në Zvicër.

Berisha ka mbajtur më parë rol të lartë si kapiten i ekipit U21 të Shqipërisë dhe ka përvojë në përfaqësimin ndërkombëtar, duke luajtur më herët edhe për kombëtaren e Kosovës U21 si dhe për ekipet U20 dhe U19 të Shqipërisë.

Kjo është ftesa e tij e parë në ekipin kombëtaren A të Shqipërisë, duke e bërë këtë një moment të veçantë në karrierën e tij të re.

TË FUNDIT
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
4 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
4 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
4 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

21 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
4 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
16 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
4 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
15 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ