Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

INA
INA

11/12/2023

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea, ka bërë të ditur babai i tij Douglas, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

“Morëm ftesën nga Chelsea, nga pronari dhe shkuam atje për ta vizituar klubin dhe vendin. Shikuam ndeshjen e Chelsea ndaj Arsenal, u takuam me Jorginho, Cesar Azpilicueta dhe Thiago Silva.

Megjithatë, agjenti i djalit tim më telefonoi atë mbrëmje, duke më treguar se pronari i Chelsea është tërhequr nga marrëveshja për transferimin e Endrick, ishin 60 milionë euro në total për një 16 vjeçar i cili do të transferohej në Angli dy vjet më vonë. Pastaj Real Madrid arriti dhe ndryshuan gjërat.”, tha babai i Endrick.

Sulmuesi është pjesë e Palmeiras në Brazil dhe në verën e ardhshme do ta kompletojë transferimin tek Real Madrid për 37.5 milionë euro.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

lotito

Shpërthen Lotito: Lazio po bëhet kurban, ky sistem nuk garanton besueshmëri

zidane-1-600x360

Zidane refuzon Manchester Unitedin, nuk është i interesuar për Ligën Premier

fifa

FIFA e prerë, nuk do të ketë kartonë të kaltër

xavi

Kush është kandidati potencial për të zëvendësuar Xavin tek Barca? (FOTO)

futboll

Revolucioni në futboll po vjen – tetë rregullat e reja që pritet të votohen për sezonin e ri

zidane-1-600x360

Nuk e ka në mendje Bayernin – zbulohet plani i Zidanes për t’u kthyer në zejen e trajnerit

barcelona-real

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

vedat-muriqi

Muriqi me Mallorcan përball Bilbaos në finale të kupës

INFO

NA NDIQ