Endrit Krasniqi – në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

25/05/2024

Më i miri është Marjan Radeski nga Struga Trim Lum me 15 gola. shtatë asistime dhe ka luajtur 33 ndeshje.

Radeski ishte edhe lojtari i gjysmësezonit sipas “SportSport” nga Maqedonia e Veriut.

Përveç tij në ekipin e sezonit nga kampi i kampionit janë edhe Kosevski, Krivanjeva, Shabani dhe Ibraimi.

Të gjithë këta lojtarë, sigurisht edhe të tjerët, dhanë një kontribut të madh që Struga TL të jetë sërish kampionët e Maqedonisë.

Nga klubet e tjera në ekipin e sezonit janë Cake dhe Endrit Krasniqi (Shkendija), Pinter dhe Trapanovski (Shkupi), Spahiu (Tikvesh) dhe sigurisht golashënuesi i parë Marushiq (Voska).

TË FUNDIT
1 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
3 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
7 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
9 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
14 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

ME TE LEXUARA

1 ditë
10 milionë euro, klubet e Serie A bëjnë gati “çekun” për Mario Mitajn
3 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
1 ditë
Shqiptarët ngacmojnë yllin 16-vjeçar të Spanjës: T’i bëjmë ne detyrat e shkollës, vetëm mos na bëj gol…
1 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 ditë
Euro 2024, arenë e rivaliteteve ballkanike
23 orë
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
2 ditë
Zelensky e përgëzon Ukrainën për fitoren në Euro 2024, e krahason me përpjekjet e luftës
15 orë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

Tifozet kuq e zi kombetarja

Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)

Spanja Luis De La Fuente

8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë

INFO

NA NDIQ