“Ëndrra tani është shkatërruar”, Toni Kroos flet i dërrmuar pas eliminimit nga Euro 2024

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Toni Kroos e pranoi se është i dërrmuar pasi karriera e tij përfundoi me humbjen e Gjermanisë nga Spanja në Euro 2024.

Mesfushori veteran konfirmoi para turneut se do të tërhiqej nga futbolli këtë verë.

Pasi zgjodhi kundër rinovimit të kontratës me Real Madridin, rikthimi i Kroos në Gjermani ishte një përrallë, pasi ai dukej se do të përkulej me një titull ndërkombëtar.

Kroos luajti një rol kyç për mikpritësit pasi u rikthye në detyrën ndërkombëtare në fillim të vitit 2024. Megjithatë, pavarësisht se e zvarriti Spanjën deri në vazhdime në ndeshjen e tyre çerekfinale, skuadra e Kroos u eliminua nga një gol i vonshëm i Mikel Merino në Shtutgart.

Një Kroos emocional konfirmoi se tani do të marrë një pushim përpara se të vendosë për hapin e tij të ardhshëm

“Ne kishim një qëllim të madh të përbashkët së bashku. Ajo ëndërr tani është shkatërruar”, ka thënë fillimisht Kroos pas eliminimit.

“Ne do të kuptojmë në ditët në vijim se kemi luajtur një turne të mirë, por tani është shumë e hidhur”.

“Dhamë gjithçka për të mos humbur. Mund të jemi krenarë pasi kemi rikthyer shpresën në futbollin gjerman”, përfundoi mesfushori i pensionuar.

Kroos nuk ka treguar se do të kërkojë të marrë një rol trajneri pasi dëshiron të shfrytëzojë pensionin e tij për të kaluar kohë me familjen e tij.

Spanja tani do të përballet me Francën në gjysmëfinale më 9 korrik në Mynih, ndërsa gjysmëfinalja tjetër do të vendoset sot (e shtunë).

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ