Enrique në listë për ta drejtuar Unitedin

uis Enrique është në listë për ta drejtuar Manchester Unitedin nga sezoni i ardhshëm, raporton “The Athletic”.

“Djajtë e Kuq” janë në kërkim të një trajneri, ndërsa Ralf Randnick do të marr një rol tjetër te skuadra angleze pasi t’i përfundoj periudha si trajneri përkohshëm.

Enrique aktualisht është selektor i Spanjës, ndërsa më herët ka drejtuar edhe Barcelonën, Celta Vigon dhe Romën.