Enver Idrizi solidarizohet me vëllezërit Kliçko dhe Ukrainën (FOTO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/02/2022

Karateisti i njohur shqiptar i gjitha kohërave, Enver Idrizi është solidarizuar me boksierët e njohur kampion, Kliçko dhe Ukrainën pas agresionit rus që po ndodhë.

Ai përmes një postimi e ka shprehur përkrahjen dhe solidarizimin, përcjell INA.

“Ne keto momente te veshtira, solidarizohemi me popullin ukrainas dhe sportistet e ketij vendi!”, ka shkruar Idrizi.

Karateisti i njohur shqiptar së fundmi u nderua me titullin si legjendë e sportit të karatesë nga Federata Kroate e Karatesë, me rastin e 50-vjetorit të themelimit të këtij institucioni në Kroaci.

Idrizi kishte zënë vendin e dytë në botë më 1994 në Malajzi, teksa kishte fituar titullin kampion i Jugosllavisë në moshën vetëm 16-vjeçare.

Si një karateist i spikatur, Idrizi kishte pasur rastin të përfshihej edhe në filma të njohur me artistë si Jean Claude Van Damme.

Madje në një video të rrallë, shihet Idrizi duke xhiruar përkrah legjendës së filmave aksion, e në pamje duket duke e ‘goditur’ Van Dammen në formë kinematografike.(INA)

https://www.facebook.com/100027579077225/posts/1016427292619897/?d=n

 

TË FUNDIT
2 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
7 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
7 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
2 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
1 ditë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
8 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
1 ditë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ