Enxhi Nasufi fiton “Dancing With the stars”

ina-online
ina-online

30/12/2023

Këngëtarja dhe moderatorja Enxhi Nasufi, ka triumfuar në spektaklin e kërcimit “Dancing With the stars”, duke fituar çmimin e parë, në një garë kokë me kokë me këngëtarin Sardi Strugaj.

Enxhi dhe partneri i saj, Silvesteri rrëmbyen kupën e artë dhe çmimin e madh prej 50 mijë eurosh.

Këngëtarja është bërë pjesë e këtij rrugëtimi që prej datës 6 tetor. Ajo ia doli të rrëmbejë votat e anëtarëve të jurisë, e përbërë nga Olta Gixhari, Valbona Selimllari, Lori Balla dhe Ilir Shaqiri, si dhe vëmendjen e publikut.

Sipas anëtarëve të jurisë, që i dhanë edhe 40 pikë performancës së saj, Enxhi ka kërcyer si një balerinë profesioniste.

“Faleminderit të gjithëve, faleminderit Zotit, faleminderit mamit dhe babit, ia dolëm, nuk dua të harroj asgjë, faleminderit Dancing With The Stars, Top Channel, është familja ime e dytë, faleminderit shumë Silvi, unë mendoj që ti je një nga balerinët më të mirë, ia kanë vlejtur sherret, ky është vetëm fillimi”, tha Enxhi, mes emocionesh dhe lotësh.

Nga ana tjetër, edhe Sardi Strugaj ishte një konkurrent mjaft i diskutuar për të marrë çmimin e madh.

Katër finalistët e kësaj mbrëmjeje ishin Fifi, Arnita, Sardi dhe Enxhi, ndërsa vetëm dy të fundit arritën të shkonin në raundin e tretë dhe më afër kupës së artë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luiz-ejlli1

Luizin e pyesin për BBV3, ai thumbon keq banorët

leonora jakupi

FOTO/Problemet shëndetësore të deputetes Musliu, Leonora Jakupi: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Sara gjordeni bbvip

Sara bënë deklaratë të madhe: “Do të pozoj nudo…”

heidi romeo

Ndodh puthja e parë mes Romoes dhe Heidit – momente romantike mes çiftit në BBVA 3

endrik beba

Endrik Beba habit me deklaratën pas daljes nga BBV, ja çfarë thotë për Sarën

bora roemo

“Gjysma e gjysmës sime”, u përlot me hyrjen e Bora Zemanit në BBV3, Romeo-Heidit: U bllokova, doja t’i thosha…

luizi kiara

“Shtëpi e re, një emër i veçantë për vajzën” Luizi dhe Kiara thonë gjithçka (Video)

luizi-kiara

Perlat e Luizit dhe Kiarës…lejnë pa gjumë fansat

heidi

Heidi Baci VIP?: Gazetarja e ‘‘konteston“ epitetin që i është dhënë asaj

INFO

NA NDIQ