Erdhi dimri, ja zonat që do preken nga bora dhe shiu

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Java e ardhshme në Shqipëri do karakterizohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Për ditën e Hënë moti nis i kthjellët dhe shtim vranësirash deri të dendura duke filluar nga orët e mesditës. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar ndërsa në orët e mbrëmjes reshjet e shiut me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive. Në relievet malore reshje dëbore.

Po ashtu edhe dita e Martë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura e reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave ndërsa në relievet malore përsëri reshje dëbore.

Dita e Mërkurë parashikohet me mot të kthjellët e vranësira kalimtare. Reshjet e shiut rikthehen përsëri ditën e Enjte kryesisht në orët e pasdites të herëpashershme dhe intensitet deri mesatar ndërsa në relievet malore reshje dëbore.

Java mbyllet me ditën e Premte ndërsa moti parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta deri mesatare kalimtare. Për shkak të masave ajrore me origjinë veriore për këtë javë pritet rënie e temperaturave si në vlerat minimale ashtu dhe ato maksimale.

TË FUNDIT
59 minuta
Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
4 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
5 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
8 orë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sigurohen detaje nga masat hetimore kundër Naqe Georgiev dhe Ixhet Memetit
8 orë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon
1 ditë
Kasami:Ali, Artan dhe Talat, stadiumi do ndërtohet!
5 orë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
15 orë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
4 orë
Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së
2 ditë
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
14 orë
Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

LEXO MË SHUMË

kasami tubim

Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

Arben Taravari VLEN

Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

denar rroga ndihma

Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

vmro vlen negociata

VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra

vmro vlen

VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

FOTO/Ja kush do të jetë kryeparlamentar i ardhshëm i Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ