Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

INA
INA

28 Maj, 2023

Një punëtor 41 vjeçar nga Shqipëria ka humbur jetën gjatë kryerjes së punës në një objekt ndërtimi në Çair të Shkupit.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Brendshme.

Sipas komunikatës, N.P, 41 vjeç nga Shqipëria më 26.05.2023 në ora 22.45 gjatë kryerjes së punimeve në një objekt ndërtimi në Çair, ka rënë nga katet e larta të objektit në ndërtim, ku ka ndërruar jetë. Nga mjeku kujdestar i ndihmës së shpejtë është konstatuar vdekja e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dal prokurori hetues dhe inspektorët e punës, duke evidentuar dhe hetuar rastin, ndërsa trupi i pajetë është dërguar për obduksion. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ