Erdogani i jep “Çmimin e Mirësisë” Halil Kastratit

Picture of INA
INA

22/05/2024

Presidenti i Turqisë, Taip Erdogan e ka vlerësuar humanizmin e Halil Kastratit, njofton agjencia e lajmeve INA.

“ÇMIMI I MIRËSISË

Ndihem i nderuar dhe i priveligjuar të marr sot “Çmimin e Mirësisë” nga Presidenti i Republikës së Turqisë; z. Rexhep Taip Erdogan i akorduar nga Fondacioni i Dijanetit të Turqisë ( TDV ).

Duke e ndje këtë çmim obligim dhe motivim për punët në misionin tonë, këtë çmim ia dedikoj të gjithë donatorëve të Shoqatës sonë.

Faleminderoj Presidentin Erdogan!
Kryetarin e Dijanetit të Turqisë Prof.Dr. Ali Erbash, Drejtorin e Përgjithshëm të Fondacionit të Dijanetit të Turqisë z. Izani Turan, për nderin që më bënë.

“Mëshironi në Tokë që të mëshiroheni nga Qielli”

Bamirës Zoti kurr mos ju humbtë!

Halil Kastrati – Ankara 2024″, ka shkruar Kastrati. (INA)

TË FUNDIT
20 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
23 orë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
2 ditë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
2 ditë
Kosova me 10 medalje në finalen e NEO - shkencës në New Jersey, këta janë fëmijët heronjë
3 ditë
Profesoresha nga Shkupi: Mos qofshi në lëkurën tonë në fundvit kur përfundohen notat!

ME TE LEXUARA

23 orë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
20 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin

LEXO MË SHUMË

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës

IMG_2986

Kosova me 10 medalje në finalen e NEO – shkencës në New Jersey, këta janë fëmijët heronjë

profesoresha shkup

Profesoresha nga Shkupi: Mos qofshi në lëkurën tonë në fundvit kur përfundohen notat!

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

shkolla-nxenes-klasa

Edhe tre ditë deri në përfundim të vitit shkollor, orë të shkurtuara për filloristët për shkak të të nxehtit

OPTIKA INDZI

Optika Indzi, dyqani më i mirë për syze optike dhe të diellit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ