Erë dhe shumë ftohtë! Njihuni me parashikimin e motit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/01/2022

Moti sot do të jetë me diell, vranësira të vogla deri mesatare, shumë i ftohtë dhe me erë. Pasdite vranësitë do të rriten, ndërsa në fund të ditës, në pjesët verilindore do të ketë reshje të dobëtabore. Do të fryjë erë mesatare përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore nga veriperëndimi të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -12 deri -4, kurse maksimalja -4 deri në 4 gradë Celsius.

Në Shkup pritet mot me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare, shumë ftohtë dhe me erë. Pasdite vranësitë herë pas here do të rriten. Do të fryjë erë mesatare në pjesën veriperëndimore. Temperatura minimale do të zbresë deri në -9, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 2 gradë Celsius.

Ditëve në vijim do të mbajë mot shumë i ftohtë dhe me erë mesatare veriperëndimore. Temperaturat e mëngjesit në shumë vende do të zbresin deri në -10 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë kryesisht nën zero. Për shkak të temperaturave të ulëta pritet ngrica. Herë pas here do të ketë rritje të vranësirave me kushte për reshje të dobëta bore, sidomos në mbrëmje dhe në pjesët veriore të vendit. Në fund të javës temperaturat do të kenë një rritje të lehtë.

TË FUNDIT
26 sekonda
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
1 min
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
14 minuta
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
35 minuta
Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës
46 minuta
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

ME TE LEXUARA

1 ditë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
9 orë
Gjykata civile SHKUP vendos: Qani Nesimi është myfti i Tetovës
1 ditë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
5 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
1 ditë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

LEXO MË SHUMË

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

uns struge jeton shaqiri merko

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

INFO

NA NDIQ