Eritreasi vret një shtetas të Maqedonisë në Gjermani

INA
INA

19/02/2024

Mbrëmjen e së shtunës (17 shkurt, pak pas orës 2 të mëngjesit), policia e Essenit u alarmua për një zënkë në Kettwiger Straße pranë II Dellbrügge

Në vendngjarje, policia takoi një dëshmitar i cili ishte në proces ringjalljeje të një burri pa ndjenja. Reaguesi i parë raportoi në shërbimet e urgjencës se kishte pasur një zënkë mes të plagosurit dhe dy burrave të tjerë. Nga kjo zënkë ka rezultuar një përleshje fizike, për pasojë shtetasi 32-vjeçar maqedonas është rrëzuar në tokë. Dy të dyshuar më pas u larguan drejt stacionit kryesor të trenit.

Ndërsa policia gjermane është në kërim të të dyshuarve, ekipet e shpëtimit morën trajtimin e mëtejshëm të burrit dhe e dërguan në spital. Nga plagët e marra atje shtetasi maqedonas ka ndërruar jetë, transmeton portali Shtegu.

Bazuar në përshkrimin e personit, oficerët e policisë mundën të gjenin një 25-vjeçar nga Eritrea në stacionin kryesor të trenit në Essen dhe një 29-vjeçar nga Eritrea në stacionin kryesor të trenit në Mülheim.

Atë natë, një skuadër vrasjesh u krijua në policinë e Essenit nën drejtimin e zyrës së prokurorit publik të Essenit. Trupi i 32-vjeçarit është bërë autopsi të shtunën. Burri më pas vdiq nga trauma e fortë.
Në kuadër të hetimeve është konfirmuar dyshimi ndaj të dyshuarit 29-vjeçar. Me kërkesë të prokurorisë publike të Essenit, ai u soll para një gjyqtari i cili e urdhëroi atë në paraburgim për vrasje nga pakujdesia. Burri më pas u transferua në një institucion korrektues. pas kryerjes së masave të nevojshme 25-vjeçari është lënë i lirë.

Hetimet e grupit të vrasjeve janë në vazhdim

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia kroaci kroate

​Shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci (FOTO)

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Atentat shqiptarit në Spanjë, 33-vjeçari qëllohet me 5 plumba në një qendër tregtare – zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë

flamur-nju-jork

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

valle mergimtar flamuri kuq e zi diaspora

Po vazhdon regjistrimi online i Diasporës, përmes eDiaspora

policia gjermane gjermani

Shqiptari (23) arratiset nga policia gjermane me 200 km/h

kurti len

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Cyrih të Zvicrës (FOTO)

Kurti len opozita kasami gashi mexhiti

Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin (FOTO)

policia italiane

Kërkohej nga Italia, shqiptari arrestohet në aeroportin e Valencias

policia-kosoves

Hajnat bëjnë kërdi në shtëpinë e mërgimtarit në Gjilan, ia vjedhin çantën me mbi 145 mijë euro që i solli nga Zvicra

INFO

NA NDIQ