Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

INA
INA

28/02/2024

Mbrëmje e çmendur me 8 gola në duelin mes Lutonit dhe Man. Sitit i vlefshëm për 1/8-at e FA Kupës së Anglië, që përfundoi me rezultatin 2-6 për “qytetarët”.

Protagonist absolut në këtë duel ishte Erling Haland, që shënoi plot 5 gola, duke mposhtur i vetëm vendasit e Luton. Ylli norvegjez tundi rrjetën në minutat 3, 18, 40, 55 dhe 58 duke u konfirmuar edhe njëherë si makineri golash.

Golin e gjashtë për skuadrën e Pep Guardiolës e shënoi Kovaçiç. Ndërkohë dy golat e Lutonit mbajnë firmën e Klarkut. Falë këtij triumfi, Siti arriti të siguronte një biletë për në çerekfinalen e FA Kupës së Anglisë.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/y0WlmFMMGuheE?popup=fromblocked&autoplay=1

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ