Ermal Mamaqi: Filmat e mi janë goditur nga mjeshtrat që pinin raki te Akademia e Arteve

Picture of INA
INA

07/11/2023

Producenti Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin Top Story, ku foli për filmat që ka realizuar.

Ermali tha se është su.lmuar dhe goditur, por filmat që ai ka prodhuar janë pëlqyer nga publiku dhe janë marrë si shembull nga producentë të tjerë.

“Filmat janë su.lmuar, janë goditur nga disa mjeshtra të kinemasë që fatkeqësisht pinin raki te Akademia e Arteve. Ajo që më pëlqen dhe jam krenar që ndodhi me filmat e mi, jo vetëm që u pëlqyen nga publiku, por bënë edhe një gjë që u reflektua direkt në industri, fakti që po mund të bësh lekë me filmin shqiptar”, tha Ermal Mamaqi.

TË FUNDIT
21 orë
​12 vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja
2 ditë
MASH shpalli konkurset për bursa për ciklin e dytë dhe të tretë të studimeve jashtë vendit
2 ditë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
7 ditë
Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale
2 javë
Planifikohet që çerdhet për fëmijë të jenë në kompetenca të MASH!

ME TE LEXUARA

21 orë
​12 vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

LEXO MË SHUMË

ali podrimja

​12 vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Ministria-Arsimit

MASH shpalli konkurset për bursa për ciklin e dytë dhe të tretë të studimeve jashtë vendit

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

cerdhe

Planifikohet që çerdhet për fëmijë të jenë në kompetenca të MASH!

vesna-janevska-780x439

Janevska: MASH bën analiza se në cilat shkolla fillore dhe të mesme mund të organizon mësim me një ndrim

nuhi vinca

Ndërroi jetë profesori Nuhi Vinca

librat-780x439

Është ndërprerë Konkursi për botimin e teksteve për arsimin fillor nëntëvjeçar

Inteligjenca Artificiale IA

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut janë të 49-tët në botë sipas koeficientit mesatar të intelegjencës

INFO

NA NDIQ