Ernest Muçi, gati të transferohet nga Polonia në Spanjë

ina-online
ina-online

03/08/2023

Talenti i kombëtares së Shqipërisë, Ernest Muçi, i cili pas dy vitesh të shpenzuara në Poloni, duket se do të nisë një “aventurë” të re.

Për talentin nga Tirana interesohen spanjollët e Selta Vigo-s, skuadër kjo me goxha eksperiencë në La Liga dhe arenat evropiane, por që arriti të pozicionohej vetëm në vendin e 13-të, sezonin e shkuar dhe Muçi mund të ndihmojë jo pak ekipin të arrijë sërish një pozicion për kualifikueset evropiane.

Megjithatë pavarësisht, interesimit nga spanjollët deri më tani nuk raportohet të ketë ndonjë ofertë zyrtare nga Selta Vigo dhe nuk dihet nëse thjesht aludohet apo ka vërtetë diçka konkrete për transferimin e 22-vjeçarit në La Liga.

Ndërkaq, kujtojmë se sezonin e shkuar, me polakët e tij, Muçi u aktivizua në plot 37 ndeshje, ku ka arritur gjithashtu të shënojë dhe 6 gola, si dhe të dhurojë plot 7 asistime për shokët e tij të skuadrës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ