Escobar mbrëmë darkoi në Shkup me krerët e lartë të Qeverisë (FOTO)

ina-online
ina-online

25 Gusht, 2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i jashtëm Bujar Osmani dhe zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bojan Mariçiq kanë zhvilluar mbrëmë darkë pune në Shkup me zëvendësndihmës sekretarin e shtetit dhe përfaqësuesin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar si dhe ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, Angela Ageler, përcjell INA.

Për momentin nuk dihet se ku ka ndodhur darka, por fotot janë shpërndarë në rrjetet sociale. Zyrtari i lartë amerikan Escobar po qëndron në Shkup në kuadër të një turneu ballkanik, në përpjekje të arritjes së një koncensusi të brendshëm politik në Maqedoninë e Veriut për votimin e ndryshimeve kushtetuese, që do ti hapnin rrugë procesit të integrimit të plotë të vendit në BE, pas hapjes së negociatave për anëtarësim. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

INFO

NA NDIQ