ESHS: Shtrenjtohen shërbimet postare!

Picture of INA
INA

31/05/2024

Çmimet e shërbimeve postare dhe korriere në tremujorin e parë të këtij viti janë rritur për 3,8 për qind krahasuar me tremujorin e parë të vitit 2023, njoftoi sot Enti Shtetëror i Statistikave (ESSH).

Në tremujorin e parë të këtij viti, krahasuar me tremujorin e parë të 2023, çmimet e shërbimeve të transportit dhe magazinimit janë në të njëjtin nivel.

Çmimet për transportin tokësor dhe gazsjellës shënuan rënie prej 0.1 për qind, ndërsa shërbimet postare dhe ato të korrierit shënuan rritje prej 3.8 për qind.
Në të njëjtën periudhë, çmimet e shërbimeve në sektorin e Informacionit dhe Komunikimit shënuan rënie prej 0.7 për qind.

TË FUNDIT
15 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
30 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
53 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
56 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

5 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
15 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
9 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
1 ditë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ