“Është i besueshëm për NATO-n, por jo edhe për Maqedoninë e Veriut”, Ilir Hamiti ende nuk merr përgjigje për shtetësinë

INA
INA

22/10/2023

Ilir Hamiti është një nga shqiptarët që refuzohet për tu pajisur me shtetësi të Maqedonisë së Veriut. Rasti e ka ngritur në Kuvend, deputetja e ASH-së, Ilire Dauti, përcjell INA.

Ajo  ka theksuar se është e habitshme dhe skandaloze që ky qytetar është i besueshëm për NATO-n, ndërsa jo për Maqedoninë e Veriut.

“Është i besueshëm për NATO-n, por jo edhe për Maqedoninë e Veriut, Ilir Hamiti ende nuk merr përgjigje për shtetësinë”.

Këto janë fjalët e deputetes së ASH-së, Ilire Dauti shtruar në Parlamentin e Maqedonisë për një qytetar shqiptar që nuk i jepet shtetësia e Maqedonisë së Veriut.(INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

INFO

NA NDIQ