Është mbajtur takimi i parë i Këshillit themelues të Lëvizjes Demokratike

Picture of INA
INA

08/09/2023

Pas Kuvendit themelues jashtëzakonisht të suksesshëm dhe procesit të mbledhjes së nënshkrimeve për regjistrimin e partisë në afat rekord, sot (7.9. 2023) në Tetovë, nën udhëheqjen e kryetarit të Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, u mbajt mbledhja e parë e Këshillit themelues. Në këtë mbledhje, në të cilën u bë fjalë për rrjedhën e organizimit të Lëvizjes dhe për aktualitetin politik, u mor vendimi që të vazhdojë regjistrimi i anëtarëve të rinj të LD jo vetëm online, por edhe në mënyrë të drejtpërdrejtë.

Në këtë mbledhje u konstatua se sa i përket regjistrimit të anëtarëve të rinj, interesimi i ka kaluar të gjitha pritshmërit dhe kjo, padyshim, shton motivin për angazhim maksimal drejt realizimit të objektivave kryesore që do të sjellin ndryshimin në skenën politike.

Këshilli themelues njëherit mandatoi kryetarin Mexhiti për të bashkëvepruar edhe më tutje dhe në mënyrë intensive me frontin opozitar shqiptar për t’i dhënë fund qeverisjes së pushtetit të korruptuar, i cili siç duket, me veprimet e fundit, sidomos me ndryshimet skandaloze në Kodin penal, edhe vetë e ka kuptuar se fundi nuk është larg.

TË FUNDIT
2 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
11 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë
16 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
17 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
20 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

ME TE LEXUARA

1 ditë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
1 ditë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
20 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
1 ditë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
17 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
16 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
11 orë
FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

voglushja qan

FOTO/Me baba italian dhe nënë shqiptare, voglushja nis të qajë kur Italia shënon ndaj Shqipërisë

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

besmir limani

Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

INFO

NA NDIQ