“Është ndalë zullumi”, Kasami: Është shumë më mirë me VLEN-in, qytetarët me ndalin dhe falënderojnë për atë që kemi bërë

Picture of INA
INA

10/07/2024

Lideri i lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se me VLEN në Qeveri është shumë më mirë pasi siç thotë, është ndalë zullumi i BDI-së që pushtetin e ka shfrytëzuar për tu pasuruar dhe për t’i kërcënuar shqiptarët, përcjell TV21. Kasami tha se qytetarët e falënderojnë për atë që kanë bërë që siç thotë, kanë larguar një pushtet të dhunshëm.

Unë vlerësoj që është shumë më mirë shkaku qe fillimisht është ndal zullumi që BDI ia bënte shqiptarëve veçanërisht mandatin e fundit kur ata pozitën që e kishin e shfrytëzuan për tu pasuruar, për t’i kërcënuar shqiptarët, e shfrytëzuan për të fituar edhe një mandat. Nga momenti i largimit të tyre unë e kam të vështirë të lëvizi lirshëm në rrugët e qytetit. Më ndalin qytetarët dhe më falënderojnë për atë që kemi bërë dhe kemi larguar ketë pushtet të dhunshëm të BDI-së.

TË FUNDIT
5 minuta
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
3 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
4 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
15 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

ME TE LEXUARA

22 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
22 orë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
5 minuta
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
21 orë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
21 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

LEXO MË SHUMË

IMG_4342

Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

bilall kasami

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

INFO

NA NDIQ