Është ndriçuar vrasja e 14-vjeçarit në Prilep, janë arrestuar dy persona

INA
INA

01/03/2024

Prilep, 1 mars – Policia herët në mëngjes arrestoi dy perona të dyshuar për vrasjen e mbrëmshme të 14-vjeçarit në Prilep.

Në orën 04:00 në f.Senokos, komuna e Dollnenit, nëpunës policorë nga NJPB Prilep i privuan nga liria të miturin V.T.(21), që të dy nga f. Senokos, për shkak të dyshimit për vepër të kryer penale ‘vrasje’. Më 29.02.2024 në orën 19:37 në NJPB Prilep ka pasur paraqitje se në bul. ‘Goce Dellçev’ në Prilep është gjetur një person me lëndime, pas çka është dërguar në Spitlain e qytetit Peilep, ku mjeku ka konstatuar vdekjen dhe është konstatuar se bëhet fjalë për një të mitur nga Prilepi”, kumtoi MPB.

Nëpunësit policorë nga NJPB Prilep së bashku me prokurorin publik kanë kryer ekspertizë në vendin e ngjarjes, ndërsa pas urdhrit gjyqësor ishte kryer bastisje në shtëpinë e të miturit në f. Senokos, me ç’rast isshin gjetur dhe marrë lëndë me të cilat është kryer vepra penale.

Me të miturin është kryer bisedë zyrtare, në të cilën e ka pranuar veprën, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit, në kooridnim me prokurorin publik kundër tij është parashtruar padi penale sipas nenit 123 të Kodit penal.

Djali 14-vjeçar mbrëmë rreth orës 19:30 ishte gjetur pa shenja jete me disa plagë nga armë zjarri dhe gjakderdhje të jashtme në qendër të Prilepit në trotuarin e bulevardit “Goce Dellçev” poërballë Shëpisë së kulturës “Marko Cepenkov”. Nuk ka dhënë shenja jete dhe është dërguar në spitalin e qytetit ku kanë qenë të pasuksesshme të gjitha tentimet për reanimacion.

Ekspertizë kryen policia dhe prokurori publik. Është urdhëruar obduksioni i trupit të 14-vjeçarit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

MEXHITI

Izet Mexhiti takim me qytetarë dhe tregtarë nga Çairi

gashi afrim

Gashi: Shteti digjital është e ardhmja bashkë me ju

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

BE do të ndajë rreth 750 milionë euro për NVM-të në Ballkanin Perëndimor

INFO

NA NDIQ