Euro 2020, dy ndeshjet e sotme të grupit D

Derisa jemi drejt fundit të fazës së grupeve në Euro 2020, sot do të ketë edhe dy ndeshje, nga ora 21:00.

Kroacia luan me Skocinë, ku të dyja kanë nga një pikë, dhe do luftojnë për vend të tretë. Nga po i njëjti grup, Anglia dhe Republika Çeke do të tentojnë të ngjiten më së larti në tabelë.