“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Picture of ina-online
ina-online

11/07/2024

Trajneri i Spanjës, Luis de la Fuente, pret një finale të furishme kundër Anglisë në Euro2024 në Berlin të dielën.

“Do të jetë një spektakël i madh dhe ne po e presim me shpresë të madhe”, tha ai në një video-mesazh nga Federata Spanjolle e Futbollit.

Spanja, e cila në çerekfinale mposhti Gjermaninë mikpritëse, rezervoi një biletë për në finale pas fitores 2-1 ndaj Francës, ndërsa Anglia shënoi në kohën e fundit për të mposhtur Holandën 2-1.

Spanja po synon një titull rekord të katërt në Euro pas triumfeve në 1964, 2008 dhe 2012.

Kjo është hera e parë që nga viti 1996 që Spanja dhe Anglia takohen në një turne të madh.

Yjet e rinj të Spanjës, Lamine Yamal dhe Nico Williams, dhe talenti kryesor i Anglisë, Jude Bellingham, nuk kishin lindur ende në 1996.

De la Fuente e përshkroi Anglinë si një ekip të fortë me lojtarë të mëdhenj.

”Në finale do të përplasen sisteme shumë të ndryshme të lojës”, tha ai.

“Anglia është fizikisht shumë e fortë. Ne duam të imponojmë stilin tonë, të dominojmë lojën dhe të përpiqemi të mos bëjmë asnjë gabim”, shtoi De la Fuente.

TË FUNDIT
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
7 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
7 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
7 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
7 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

7 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
7 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
8 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
7 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
7 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
7 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ