“Euro 2024”, Federata Gjermane e Futbollit u ofron 400.000 mijë euro lojtarëve

Picture of ina-online
ina-online

31/05/2024

Drejtori i Përgjithshëm i Federatës Gjermane të Futbollit ka bërë sot me dije shifrën, të cilën do të përfitojë secili futbollist në rast se Gjermania do të fitojë për herë të katërt titullin kampion Europe.

Sipas Andfreas Retig, “nuk ka asnjë ndryshim nga premio, e caktuar për lojtarët për ‘Euro 2021’ dhe ‘Katar 2022’.

Sipas Retig secili prej lojtarëve, në rast triumfi në finalen e madhe të Berlinit, do të përfitojë 400.000 mijë euro.

UEFA ka vendosur që të shpërblejë secilën Federatë me 9.25 milionë euro.

Në rast suksesi kjo shifër shkon deri në 19 milionë euro.

TË FUNDIT
3 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
5 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
5 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
5 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
5 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

17 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
5 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
15 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
3 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
14 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ