EURO 2024/ Mbyllet faza e grupeve, 2 ditë “frymarrje” për ekipet

Picture of INA
INA

27/06/2024

Mbrëmjen e djeshme është mbyllur faza e grupeve në Euro 2024. Tashmë janë mësuar të gjitha çiftet e fazës së 1/8-ave.

Për ekipet e kualifikuara do të ketë 2 ditë “frymarrje”, mundësi kjo që trajnerët dhe lojtarët të rifitojnë enegjitë e shpenzuara. Kështu sot e nesër nuk do të luhet asnjë sfidë, teksa emocionet e Euro 2024 do të rikthehen të shtunën.

Kështu ndeshjet rikthehen më 29 qershor dhe deri me 2 korrik do të luhen nga dy sfida në një ditë.

Çiftet e fazës së 1/8-ave:

29 qershor:

18:00/ Gjermani – Danimarkë

21:00/ Zvicër – Itali

30 qershor:

18:00/ Angli – Sllovaki

21:00/ Spanjë – Gjeorgji

1 korrik:

18:00/ Francë – Belgjikë

21:00/ Portugali – Slloveni

2 korrik:

18:00/ Rumani – Holandë

21:00/ Austri – Turqi

TË FUNDIT
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

ME TE LEXUARA

6 orë
250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë
6 orë
Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët
6 orë
Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi
1 ditë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
5 orë
Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League
1 ditë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
3 orë
Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares
1 ditë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Berat Gjimshiti drejt largimit nga Atalanta, milionat e “rrëmbejnë” kapitenin e Kombëtares

struga trim lum

Struga shënon fitore ndaj Pyunik në raundin e dytë të Conference League

mirlind daku

Mirlind Daku në formë të mirë, bëhet pjesë e formacionit të javës në Rusi

armando sadiku

Armando bëhet me ekip të ri, prezantohet te kampionët

Mustafa Abdullahu

250 mijë euro në arkat e Tiranës, portieri i bardhebluve drejt gjigantëve gjermanë

broja sylvinjo silvinjo

Pse vetëm një vit kontratë me Shqipërinë, flet për herë të parë Sylvinho

kombetarja tifozet kuq e zi

UEFA nuk i ndahet Shqipërisë, kombëtarja dënohet një muaj pas Europianit

decic

Fitore e madhe e skuadrës shqiptare në Gjeorgji! Triumfoi i parë në Evropë

ansu fati

​Lëndohet ylli i Barcelonës

INFO

NA NDIQ