EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat

Picture of INA
INA

15/06/2024

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluan seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë, në “Signal Iduna Park”, të udhëhequr nga Sylvinho dhe stafi teknik.

Tekniku në diskutim me Dorivën, Zabaletën, Bulkun dhe Salihin, ndërkohë që skuadra është ambientuar me terrenin ku këtë të shtunë do të përballet me 4 herë kampionët e Botës, aty ku në tribunat e stadiumit pritet të mbizotërojë ngjyra kuqezi, me tifozët që kanë vërshuar në Dortmund në mbështetje të kombëtares.

Trajneri ka provuar dhe disa vendosje taktike, ndërkohë që për sa i përket formacionit duke përjashtuar ndonjë surprizë të minutës së fundit, Shqipëria pritet të zbresë në fushë me modulin e zakonshëm, 4-3-3.

Për portën Berisha është i avantazhuar ndaj Strakoshës, ndërkohë që në dyshen para “gardianit”, i sigurt është Gjimshiti, teksa ka një balotazh të fortë për shoqëruesin e tij mes Ajetit dhe Ismajlit.

Nuk ka risi nga krahët, me Mitaj dhe Hysajn të blinduar, ndërsa mesi i fushës pritet të jetë ai që luajti dhe në takimin e fundit me Azerbajxhanin, Asllani me Ramadanin dhe Bajrami para tyre.

Për sa i përket treshes së sulmit, në qendër do jetë Broja, ndërsa nga krahët Asani dhe Seferi japin garancitë më të mëdha.

TË FUNDIT
1 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
1 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
4 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

ME TE LEXUARA

4 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
1 ditë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
22 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
4 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
1 ditë
Paralajmëroi burgosjen e Vuçiqit nëse hyn në Kosovë pa leje, deklarohet Sveçla
20 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
4 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

INFO

NA NDIQ