Euro drejt daljes nga gremina? Ja me sa këmbehen monedhat e huaja sot

ina-online
ina-online

12 Gusht, 2023

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 94.2 lekë dhe do shitet me 95.7 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane do të blihet me 103.4 lekë dhe do të shitet me 104.5 lekë.

Franga zvicerane sot do blihet me 107 lekë dhe do të shitet me 108.6 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 119.2 lekë dhe do shitet me 120.8 lekë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

OEMVP-1-780x439-1

Qeveria kundër zhvillimit ekonomik. Penalizon bizneset me tatim solidar dhe ngrin çmimet e ulura

Ndermarrja Granit rruge

“Granit” fitoi tenderin prej 12 milionë eurove për ndërtimin e bajpasit në Tetovë

supermarketet-800x445

Nga sot marketet do të shesin produkte me “çmim të garantuar”

Kamionet-1-520x360-1

Maqedonia e Veriut dyfishon tregtinë me Kosovën

porti-durresit

Nis përballja në Arbitrazh për kontratën koncesionare në Portin e Durrësit, kompania gjermane kërkoi 40 mln euro dëmshpërblim

limon-vaj-750x500-1

Shitjet e vajit të ullirit arrijnë në 25 mln euro në 8-mujor, rritje vjetore me 665%

Norvegjia

Norvegjia është jetë për ballkanasit, ja sa janë rrogat dhe profesionet më të paguara?

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi votoi tatimin e solidaritet, kompanitë e mëdha do hapin “qesen”

fature-market

Këto produkte ushqimore në Maqedoninë e Veriut prej nesër 10% më lirë

INFO

NA NDIQ