Euroambasadori Gir për vizitë në komunën Dibër

INA
INA

27 Korrik, 2023

Shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian, ambasadori Dejvid Gir sot do të qëndrojë për vizitë në komunën Dibër. Gjatë qëndrimit në Dibër, ambasadori Gir do të takohet me kryetarin e Dibrës, Hekuran Duka, me anëtarët e Këshillit të komunës dhe me përfaqësues të organizatave civile.

Ai do të marrë pjesë edhe në kafe-debat me qytetarët që tu përgjigjet pyetjeve në lidhje me rrugën evropiane të vendit.

Kjo është vizita e tetë në vargun e vizitave në komuna pas hapjes së bisedimeve për anëtarësim në BE në korrik të vitit 2022. Qëllimi i vizitave është që të prazantohen hapat e ardhshëm në procesin e bisedimeve për anëtarësim në BE dhe ndikimi i tyre ndaj jetës së përditshme të qytetarëve të Maqedonisë së Veriut.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

kiro gligorov atentat-696x440

28 vjet nga atentati ndaj presidentit Kiro Gligorov

evn-fatura

LSDM: Çmimi i rrymës nuk do të rritet, po kthehet tarifa e lirë ditore nga dhjetori

kuvendi parlamenti

Propozim-rregullorja e re e Kuvendit të RMV-së sot para deputetëve

spital-1130x635-1-696x391

Një fëmijë 17 vjeçar me autizëm i lidhur me zinxhir në spitalin psikiatrik në Demir Hisar

mepso

Pezullohet kompania diskutabile, MEPSO-s i merrte energjinë elektrike pa e paguar

INFO

NA NDIQ