Europa dhe Conference League marrin skenën e futbollit, Ballkani sfidon Sivasspor

Eruopa dhe Conference League ditën e sotme do të marrin  skenën e futbollit, ndërsa një sërë sfidat do të luhen në dy orare të ndryshe në të dyja komepticionet.

Për llogaritë e Europa League në fushë do të zbresin skuadra si Arsenali, Roma, Lazio, Manchester United që do të kërkojnë fitoren me çdo kusht, pasi përballë kanë skuadra që janë më pak favorite.

Sfidat e ditës së sotme në Europa League:

Po ashtu skuadra e Ballkanin që luan në Conference League do të kërkojë surprizën ndaj turqve të Sivasspor, teksa në grup deri tani kanë arritur të sigurojnë një pikë në 2 ndeshje të luajtura.

Sfidat e ditës së sotme në Conference League:

/f.a/abcnews.al