Evertoni ka arritur marrëveshje me Demarai Grayn

Klubi anglez Evertoni duket se ka arritur marrëveshje me yllin e Bayer Leverkusenit, Demarai Gray, shk
Sipas gazetarit të njohur italian, Fabrizio Romano, lojtari ka nënshkruar kontratë me londinezët deri në qershor 2024.
Po ashtu ekziston një mundësi që Evertoni të zgjatë kontratën e Grayt edhe për një edicion më shumë.
Përfitimi i klubit gjerman, Bayer Leverkusen, për këtë transferim mund të jetë dy milionë euro.
Në të kaluarën mesfushori 25-vjeçar ka luajtur edhe për Birmingham City dhe Leicester City.