​Evertonit i hiqen edhe dy pikë për shkelje të rregullave financiare

Picture of ina-online
ina-online

08/04/2024

Në janar të këtij viti, Evertoni u akuzua nga Premier Liga për shkeljen e kufijve të lejuar të fitimit dhe qëndrueshmërisë financiare për periudhën e vlerësimit 2022/23.

Çështja iu referua një komisioni të Premier Ligës, i cili ka njoftuar sot se Evertoni do të marrë një zbritje të menjëhershme prej dy pikësh.

Në lidhje me këtë dënim, klubi anglez ka reaguar duke thënë se ky dënim nuk ishte i mirëseardhur, sidomos për faktin se që nga fillimi është ofruar bashkëpunim i madh në lidhje me të gjitha këto akuza.

Në reagimin e klubit thuhet se Evertoni mbetet i përkushtuar për të punuar në bashkëpunim me Ligën për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me PSR-në, por është jashtëzakonisht i shqetësuar nga mospërputhja e komisioneve të ndryshme në lidhje me zbritjet e pikëve të aplikuara.

TË FUNDIT
3 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

18 orë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
1 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ