EVN: Banorët e Sllupçanit sërish nuk i lejuan ekipet që të hyjnë në fshat

INA
INA

26/07/2023

Banorët e Sllupçanit të Likovës sërish nuk i lejuan ekipet e EVN-së të punojnë në rrjet, thonë nga EVN. Nga atje shtojnë se vazhdon rezistenca e vendasve nga Sllupçani, të cilët sot nuk lejuan që ekipet e EVN-së të punojnë. Në terren ka qenë prezent edhe policia.

EVN-ja deri në media i ka dërguar edhe kërkesat e banorëve të këtij fshati ku ata kërkojnë që t’u falen borxhet e mëparshme, të cilat siç theksojnë nga kompania arrijnë shumën prej disa mijëra eurosh, për të marrin kyçje të reja falas, pa dallim sa shumë do të shpenzojnë në të ardhmen, të mos u faturohet më shumë se 3.000 denarë, që objektet fetare të lirohen nga pagesa dhe kërkesa tjera të ngjashme, të cilat shton EVN-ja, janë në kundërshtim me rregulloret ligjore.

“Para tre javëve banorët premtuan se do t’u lejojnë ekipeve të EVN-së të punojnë. Në takim me ta ishte edhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe kryetari i Komunës së Likovës, Erkan Arifi. Humbjet në Sllupçan janë 80 për qind, ndërsa pagesa është 20 20 për qind”, thotë nga EVN-ja.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

granit plavaa

Sulmohet në burg vrasësi i Liridona Ademajt, ka tentuar dhe vetëvrasjen

radojcic milan

Ngrihet alarmi pas urdhërarrestit ndaj Radoiçiqit/ Ky mund të jetë plani i Serbisë!

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

aksident kosove

14 automjete të përfshira në aksidentin në Fushë Kosovë, ka edhe të lënduar

INFO

NA NDIQ