EVN filloi me rindërtimin e rrjetit të energjisë elektrike në Sllupçan

INA
INA

9 Gusht, 2023

Ekipet e EVN-së tashmë kanë filluar punën në fshatin Sllupçan të Komunës së Likovës, ku duhet të rindërtohet rrjeti shpërndarës. Banorët e Sllupçanit u pajtua me përfaqësuesit e EVN-së, që shfrytëzuesit e ndihmës sociale t’i paguajnë faturat e vonuara me këste.

Lidhur me marrëveshjen me banorët e Sllupçanit, EVN thotë se ligjet që vlejnë për të gjithë përdoruesit do të vazhdojnë të zbatohen.

Sa i përket disa kërkesave që kanë pasur më parë për pagesën prej 3.000 denarë pa dallim konsumi, banorët e fshatit thonë se këto ishin kërkesa të palogjikshme.

“Do të paguhet aq sa është shpenzuar dhe ne nuk duam të jemi pikë e zezë që na përfaqëson. Në Sllupçan janë mbi 60 për qind të banorëve që paguajnë faturat”, tha kryetari i Këshillit të Komunës së Likovës, Zekria Shaini.

Pas disa ditë bllokada nga banorët e Sllupçanit, EVN dhe banorët arritën që më 27 korrik të arrijnë marrëveshje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

kiro gligorov atentat-696x440

28 vjet nga atentati ndaj presidentit Kiro Gligorov

INFO

NA NDIQ