Evropianët e luajtën më së shumti këtë video-lojë gjatë vitit 2023 (FOTO)

INA
INA

07/01/2024

Nintendo ka publikuar një listë të video-lojërave më të njohura në konsolën e saj Switch gjatë vitit 2023 në Evropë. Nuk ka pothuajse asnjë befasi.

Cila ishte konsola më e luajtur Nintendo Switch në 2023? Sigurisht – videoloja Nintendo!

Por doli që lista e 21 lojërave më të mira për tregjet evropiane ka një vend edhe për video-lojëra nga prodhues të tjerë.

Vitin e kaluar EA Sports FC 24, Hogwarts Legacy dhe Disney Dreamlight Valley u hodhën në listë.

Në listën e më të luajturve mungonin Red Dead Redemption, Octopath Traveler 2, Sonic Superstars dhe Mortal Kombat 1, si dhe titujt e Nintendo Pikmin 4, Metroid Prime Remastered, Bayonetta Origins dhe të tjerë.

Ja çfarë luajtën më shumë evropianët në Switch në 2023, pa ndonjë renditje të veçantë:

Fortnite
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Minecraft
Mario Kart 8 Deluxe
Animal Crossing: New Horizons
Super Mario Bros. Wonder
Pokémon Scarlet
Pokémon Violet
Rocket League
Fall Guys
Super Mario Odyssey
Super Smash Bros. Ultimate
Hogwarts Legacy
EA Sports FC 24
New Super Mario Bros. U Deluxe
Pokémon Unite
Nintendo Switch Sports
Splatoon 3
Mario Party Superstars
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
Disney Dreamlight Valley

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

femij telefon

Italia ndalon celularët në shkolla me çdo kusht!

Inteligjenca Artificiale IA

Google konfrontohet me Indinë shkaku i përgjigjes së chatbot-it me Inteligjencë Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

IA ndihmon në mënyrë disproporcionale në mbrojtjen kundër kërcënimeve të sigurisë kibernetike

facebook-meta

“Meta” do të krijojë ekip për të luftuar dezinformimin në zgjedhjet e BE-së

Galaxy S24

Përjetoni përvojën më të jashtëzakonshme celulare me një nga pajisjet e serisë Galaxy S24

card-trump

Maqedonia e Veriut sërish në qendër të vëmendjes, këtë radhë mashtrime me “Trump kartela bankare”

Elon-Musk-cip

Njeriu i parë me një implant truri kontrollon një mi kompjuteri me mendimet e tij!

diell

Dielli po shpërthen në një nivel që nuk është parë që nga viti 2017

intel

Intel do të prodhojë çipe për Microsoft

INFO

NA NDIQ