Fadil Cana emërohet drejtor i ri i Klinikës Infektive në Shkup

ina-online
ina-online

29/01/2024

Drejtor i ri i Klinikës për Sëmundje Infektive në Shkup është emëruar infektologu i njohur Fadil Cana.

Lajmi bëhet i ditur për INA nga burime pranë Ministrisë së Shëndetësisë. Cana njihet si specialist i sëmundjeve infektive, duke qenë si pjesë e stafit të kësaj klinike. Ai në këtë detyrë vjen duke zëvendësuar drejtoreshën e deritanishme Milena Stevanoviq. Cana thuhet se është kuadër i ASH-së dhe se deri tani ka ushtruar postin e kryetarit të bordit të Fondit të Shëndetësisë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ