Fadil Zendeli flet për “mangupat e pushtetit”

INA
INA

27/07/2023

Deputeti i lëvizjes Besa, Fadil Zendeli ka folur sot për mangupat e pushtetit.

“Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, pranoi sot se vetura që e ka pas në përdorim Artan Grubi, paska pasur sinjalistikë të posaçme me drita dhe zë, siç e kanë funksionarët e posaçëm.

Ai po ashtu tha se “mangupat më të mëdhej në komunikacion janë funksionarët e ndryshëm”.

A ka dëshmi më të madhe se këto institucione janë të kapura dhe keqpërdoren nga funksionarët e pushtetit vetëm për të bërë të fortin dhe për bizneset e tyre.

Oliver Spasovski sot nuk duhej ta deklaroj këtë, por të kishte vepruar sipas ligjit dhe ti kishte futur aty ku e kanë vendin të gjithë ” mangupat e pushtetit”, është shprehur ai. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

INFO

NA NDIQ