Faktor: Ja cila është pasuria e drejtoresësh së re të Aeroporteve të Maqedonisë, Milikije Halimi?

Picture of ina-online
ina-online

30/10/2023

Mediat maqedonase kanë vazhduar të merren me ish-kryetaren e komunës së Haraçinës, Milikije Halimi, e cila së fundi u emërua në postin e drejtores së përgjithshme të SHA “Aeroportet e Maqedonisë së Veriut” që është në pronësi shtetërore.

Portali “Faktor” është marrë së fundi se sa pasuri posedon drejtoresha e re e aeroporteve, e cila erdhi në këtë detyrë me vendim të Këshillit Mbikëqyrës të kompanisë.

Halimi do të menaxhojë dy aeroportet ndërkombëtare, Shkupin dhe Ohrin në pjesën që nuk është nën koncesionin e TAV-it, si dhe aeroportet sportive.

Kur u bë kryetare e Komunës së Haraçinovës, ajo në pyetësor deklaroi se nuk kishte asnjë pronë në emër të saj dhe ja çfarë posedon:

Një veturë si pronë e përbashkët Mercedes Benz E-350 viti 2009, e blerë në vitin 2018 me vlerë mbi 20 mijë euro apo 1.5 milionë denarë (blerja me kontratë shitblerje)

Letra me vlerë – aksionet si pronë e përbashkët me vlerë afër 5 mijë euro apo mbi 307 mijë denarë, nga viti 2018. Si dhe një kredi prej 39.421.500,00 denarë./“Faktor.mk

TË FUNDIT
3 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
3 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
4 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

5 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
1 ditë
“BDI-ja po dështon edhe në opozitë” – Arben Taravari reagon për dy modelet që shqyrtohen nga ekspertët e BDI-së
7 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
5 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
1 ditë
Osmani i reagon VLEN-it, i quan vasal, por nga VLEN i kundërpërgjigjen
7 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
4 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
1 ditë
Mickoski: Bullgaria s’ka energji për dialog!
7 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ