Faktori Jurgen Klopp mund të ndihmojë Liverpoolin të sfidojë Real Madridin për Mbappen

ina-online
ina-online

30/12/2023

Real Madridi po përballet me një thirrje vendimtare lidhur me interesimin e tyre për transferimin e Kylian Mbappe në afatin kalimtar të janarit.

Los Blancos mbeten si favoritët kryesorë për të nënshkruar me kapitenin e Francës në vitin 2024 pas ndjekjes së tyre dyvjeçare për sulmuesin e Paris Saint-Germain.

Mbappe duket gjithnjë e me më shumë gjasa të largohet nga Parisi në muajt e ardhshëm, pavarësisht se ka një opsion për një zgjatje një vjeçare të kontratës.

Përditësimi i fundit nga Madridi tregon se ata do të kërkojnë të kontaktojnë me Mbappen në fillim të vitit 2024 dhe duan një përgjigje prej tij brenda dy javësh.

Mbappes do t’i ofrohet një pagë neto prej 26 milionë euro në vit në Madrid – pothuajse dyfishi i shumës së kujtdo tjetër në skuadrën e Real Madridit – plus një bonus nënshkrimi prej 130 milionë euro.

Megjithatë, sipas raportimeve nga mediumit Talksport, Liverpooli mbetet në gjueti për Mbappen, me marrëdhënien e tyre të fortë me të një faktor kyç.

Jurgen Klopp është gjithashtu një tërheqje e rëndësishme e mundshme për Mbappen në Anfield, por Madridi është përpara tyre në negociata, me pronarët e Reds të pakënaqur për investimin e nevojshëm për të nënshkruar me Mbappe.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ