“Falenderoj edhe lojtarët që nuk ishin pjesë e Europianit”, Armand Duka: Ja si mund ta kishim kaluar grupin

Picture of INA
INA

27/06/2024

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka folur së fundmi në emsionin “Kampionët” në TV Klan për performancën e Kombëtares në Euro 2024. Presidenti Duka si fillim falenderoj të gjithë lojtarët që ishin pjesë e Europianit, por edhe ata që nuk ishin, por kontribuan për kualifikimin.

Më tej, Duka thotë se ekipi ra nën presion psikologjik, sidomos ndaj Italisë. Presidenti i FSHF-së thekson se nëse ekipi do të ishte më inteligjent do të kishte kaluar grupin.

“Duhet të falenderohen të gjithë lojtarët që ishin dhe nuk ishin në Europian por që ndihmuan për t’u kualifikuar. Performanca ishte e mirë, por rezultati jo. Po të ishim pak më inteligjentë dhe më të përgatitur psikologjikisht do të kishim kaluar grupin. Pasi shënuam ndaj Italisë ramë nën presion, kjo edhe nga mbështetja e madhe e publikut. Goli në futboll duhet të të lirojë që të shkosh përpara dhe të shënosh, por ishim në presion”, tha Duka

TË FUNDIT
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ