Falsifikonin kartëmonedha prej 100, 500 dhe 1000 denarëve , arrestohen dy të rinj

INA
INA

23 Maj, 2023

Gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar dy të rinj nga Velsei pasi të njëjtit dyshoheshin se me banknota të falsifikuara prej 1.000 denarëve kanë tentuar të blejnë prodhime në tregun e Velesit.

Bëhet fjalë për të rinjtë V.M. 21 vjeç dhe D.R. 20 vjeç, të dy nga Velesi, në shtëpitë e të cilëve policia ka gjetur para tjera të falsifikuara dhe mjetet që kanë përdorur për falsifikim, ndërkaq më vonë të njëjtit e kanë pranuar veprën në bisedë zyrtare në polici.

“Me urdhër të gjykatës është kryer bastisje në shtëpitë e tyre, ndërsa në shtëpinë e D.R. janë gjetur dhe konfiskuar dy kartëmonedha të falsifikuara nga 1.000 denarëve, një skaner, një printer dhe një kompjuter, ndërsa në shtëpinë e V.M. janë gjetur dhe konfiskuar dy kartëmonedha të falsifikuara prej 100 denarëve dhe një kartëmonedhë e falsifikuar prej 500 denarëve”, thonë mes tjerash nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

kasami

Kasami: ASH degjeneroi, po përgatitë anëtarësinë për koaliconin me BDI-në

alternativa

AlternAtivA: Shqiptimi i dënimeve për djegien në spitalin modular në Tetovë është djegie e dytë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Mediat partnerë në ndërtimin e një shoqërie evropiane, të lirë dhe demokratike

INFO

NA NDIQ