Familja e Griezmann shpërthejnë ndaj trajnerit të Barcelonës, menaxherja e tij takohet sot me drejtuesit

0

Antoine Griezmann është bërë një pikë kryesore bisedimi në Barcelona gjatë javëve të fundit.Francezi ka filluar në stol në tre nga katër ndeshjet e fundit të Blaugrana në LaLiga Santander dhe e pa vetën të vijë si zëvendësues në secilën prej tyre.
Në fakt, sulmuesi erdhi vetëm në minutën e 90 kundër ish-klubit të tij, Atletico Madrid, të martën në mbrëmje.Të dy babai dhe vëllai i Griezmann i kanë bërë të ditur ndjenjat e tyre për situatën dhe motra e tij, e cila është edhe agjentja e tij, do të zhvillojë një takim me Barcelonën javën tjetër për të diskutuar çështjen, sipas Le Parisien, përcjell GazetaBlic.

Sidoqoftë, gazeta franceze është raport që Griezmann nuk po mendon të largohet nga klubi dhe nuk dëshiron të jetë pjesë e ndonjë marrëveshje shkëmbimi për një lojtar tjetër këtë verë.Raportet në Itali kanë sugjeruar që reprezentuesi feancez mund të përfshihet në një marrëveshje për të sjellë Lautaro Martinez në Camp Nou nga Interi.
Siç e kuptojnë MARCA, Barcelona nuk ka ndërmend të përdorë Griezmann në ndonjë marrëveshje shkëmbimi – klubi dëshiron që ai të qëndrojë dhe lojtari dëshiron të qëndrojë.Sipas Le Parisien, Quique Setien e kishte paralajmëruar Griezmann për mungesën e kohës së lojës që do të merrte gjatë dy javëve të fundit.
Sidoqoftë, Nr.7 i Barcelonës nuk priste të vijë vetëm në minutat e fundit të një loje kaq të rëndësishme kundër Atletico.