Familja e Mijallkovit sërish pronare e banesave të konfiskuara nga shteti

ina-online
ina-online

11/01/2024

Kompania e djalit të Sasho Mijallkovit, “Best way investment” i bleu banesat luksoze në Vodno që u konfiskuan në rastin “Perandoria”.

Banesat ndodhen në Vodno, në rrugën Sllavejko Arsov në afërsi të shtëpisë së Mijallkovit. Njërsa banesë është 73 metër katrorë e vlerësuar 101.500 euro dhe tjetra 78 metër katrorë në vlerë prej 106.800 euro si dhe garazhi prej 30 metër katrorë e vlerësuar 20.400 euro.

Drejtori për Agjencisë për menaxhimin e pasurive të konfiskuara, Driton Nebiu për “Fokus”, thotë se kjo është situatë paradoksale dhe fajëson ligjin.

“Ligji ndalon vetëm të dënuarin të merr pjesë në shitjen e pronës së konfiskuar, por jo edhe familja e tij. Kjo është situatë paradoksale ku nga i ati, prona përfundon te i biri. Kam reaguar dhe kam kërkuar ndryshime nga ligji, por kjo nuk është bërë”, tha Nebiu.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ