Fanella e Messit nga finalja e Kupës së Botës ekspozohet në muzeun e FIFA-s

INA
INA

11 Korrik, 2023

Fanella e veshur nga argjentinasi Lionel Messi në fitoren e skuadrës në finalen e Kupës së Botës në Katar 2022 kundër Francës ndodhet tashmë në Muzeun e FIFA-s në qytetin zviceran të Cyrihut.

Veshja e kapitenit të Argjentinës ndodhet pranë asaj të francezit Kylian Mbappe në ekspozitën me rastin e Kupës së Botës FIFA 2022.

https://twitter.com/FIFAMuseum/status/1678404552243007494?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1678404552243007494%7Ctwgr%5E56b8870d2ac2f31d3a193230663d3130da88e0de%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.arbresh.info%2Fsport%2Ffanella-e-messit-nga-finalja-e-kupes-se-botes-ekspozohet-ne-muzeun-e-fifa-s%2F

Messi udhëhoqi ekipin me gola vendimtarë.

Pesë nga shtatë golat e tij erdhën kur rezultati ishte 0-0, dhe tre prej tyre ishin penallti në pjesën e parë, duke përfshirë të parin nga dy golat e tij në finale.

Ylli argjentinas ishte përgjegjës për ngritjen e trofeut, një imazh që Argjentina e priste që kur u bë kampione në Kupën e Botës FIFA 1986 në Meksikë./Arbresh.info/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

mario balotelli

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

di maria

Di María, “heroi” i triumfit ndaj Portos: “Klasikët nuk luhen, ato fitohen”

anceloti

Ancelotti shigjeton Barcelonën për korruptimin e arbitrave: Diçka shumë serioze, jemi të shqetësuar

vedat-muriqi

Muriqi në mesin e më të mëdhenjve të Mallorcas, po synon t’i kalojë legjendat e klubit

chelsea

“Sherr” në tunel me gjyqtarët, FA ka nisur një hetim për kapitenin e Chelseat…

novak-gjokovic

Djokoviç bën homazhe për terroristët serbë të vrarë në Kosovë! Mediat kroate kritikojnë qëndrimin e tenistit serb…

Pep Guardiola

Guardiola indiferent, nuk e bën dramë eliminimin nga Kupa e Ligës…

INFO

NA NDIQ