Faqet e blerjeve në internet po zhvillojnë zbritje dhe fushata të njëpasnjëshme në nëntor. Kushtojini vëmendje këtyre detajeve për të mos u mashtruar!

Picture of INA
INA

23/11/2023

Faqet e blerjeve në internet po zhvillojnë zbritje dhe fushata të njëpasnjëshme në nëntor. Kushtojini vëmendje këtyre detajeve për të mos u mashtruar!
Faqet e blerjeve në internet po zhvillojnë zbritje dhe fushata të njëpasnjëshme në nëntor. Rritje të mëdha ka në blerje, sidomos në javën e fundit të muajit. Megjithatë, në këtë periudhë të vitit, tentativat për mashtrim gjithashtu dyfishohen apo edhe trefishohen. Çdo vit, 100 miliona paund humbasin nga mashtruesit në këtë kohë të vitit për shkak të sulmeve të koordinuara nga bandat e krimit të organizuar. Pra, çfarë duhet t’i kushtojmë vëmendje? Me çfarë trukesh mashtruesit bllokojnë konsumatorët? Ne kërkuam përgjigje për këto pyetje me Ekspertin e Sigurisë Kibernetike Osman Demircan.
Fushatat e zbritjeve, të cilat kanë tërhequr vëmendje të madhe në Turqi dhe në mbarë botën, kanë vazhduar gjithnjë e më shumë që nga fillimi i nëntorit. Vlerësohet se miliona njerëz në mbarë botën do të vizitojnë faqet e blerjeve për të kapur zbritjet në internet, veçanërisht të Premten e Zezë, 24 nëntor dhe të hënën kibernetike, 27 nëntor.

Megjithatë, ekspertët paralajmërojnë të jenë të kujdesshëm ndaj mashtruesve. Matt Hammerstein, shefi i bankës britanike Barclays, i tha Daily Mail se ata që duan të bëjnë blerje online këtë vit do të jenë objektivi i një fluksi të paparë mashtruesish.

TË FUNDIT
4 orë
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator
4 orë
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni
4 orë
Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë
2 ditë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”
3 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

ME TE LEXUARA

4 orë
Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë
4 orë
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni
4 orë
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

LEXO MË SHUMË

tik tok

Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni

google

Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë

apple-iphone-15-pro-3

“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

INFO

NA NDIQ