Fatmir Limani në takim me kryeministrin Mickoski: Së shpejti rritje e pensioneve

Picture of INA
INA

27/06/2024

Ministri i Politikës Sociale Demografisë dhe Rinisë, Fatmir Limani sot është takuar me kryeministrin Hristian Mickoski.

Ata janë zotuar se së shpejti do të procedojnë me rritjen e pensioneve.

“PENSIONISTËT NË RRADHË TË PARË, PASON RINIA DHE PUNËTORËT E MIRËFILLTË

DITA 4:
Fjala e dhënë është shenjtëri, detyrim dhe përgjegjësi. Shtetndërtuesit duhet të kujdeset për të moshuarit, të cilët siguruan ditë-dritën tonë.
Kryeministri Kristijan Mickoski në bashkëpunim me Ministren e Financave, Gordana Dimitrieska-Koçoska dhe ministrin e Politikës Sociale, Demografisë dhe Rinisë, Fatmir Limani, të përkushtuar që të gjejmë një zgjidhje urgjente, e cila do të sjellë pensione më të larta, për mbi 300 mijë pensionistë.

Nesër në seancën e Qeverisë do të diskutohet kjo zgjidhje jashtëzakonisht e rëndësishme që e kemi premtuar në zgjedhje dhe me këtë tregojmë përkushtimin tonë për të dhënë rezultate dhe për të punuar me përkushtim për të gjithë.

Kalojmë në veprim !”, ka shkruar ministri Limani. (INA)

TË FUNDIT
16 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
18 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
1 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
1 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
8 orë
Shkrimi nga Sarajeva që shkaktoi reagime në Kosovë, përmendi dy portalet kosovare se marrin para nga Serbi
2 ditë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
3 orë
Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0039

Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

INFO

NA NDIQ