Fatmir Limani përafron qëndrimet me Lëvizjen Besa, shokët e ilegales janë radhitur pas Besës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Janar, 2022

Veprimtari Fatmir Limani nga Kërçova ditëve të fundit është takuar me përfaqësues të Lëvizjes Besa dhe me përfaqësues të Aleancës për Shqiptarët.

Portali TOP24 ka kontaktuar me Fatmir Limanin për të konfirmuar nëse ai po riangazhohet në politikë pas kandidaturës së tij si kandidat i pavarur për Kërçovën, Limani tha:

“Po është e vërtetë që jam takuar me përfaqësues të Lëvizjes Besa dhe me përfaqësues të Aleancës për Shqiptarët me qëllim të bashkimit të frontit opozitar shqiptarë” tha Limani për TOP24.

I pyetur se cilat janë arsyet Limani u shpreh se po punohet intenzivisht që partitë opozitare të kenë një listë të përbashkët me të cilën do të garohej në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare.

Limani më tej shtoi se ai do vazhdoj edhe më tej të angazhohet në luftimin e së keqes te shqiptarët sidhe do të jap maksimumin e tij.

I pyetur nëse ka përafruar qëndrimet me ndonjërin nga subjektet politike në vend, Fatmir Limani u shpreh se shokët e ilegales tani më janë radhitur pas Lëvizjes Besa./TOP24

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Pjeter-Shala-850x472-1

​Mbrojtja e Shalës i paraqet disa fotografi dëshmitarit të shtatë

rishi-sunak

Sunak: Kemi kthyer 1800 emigrantë shqiptarë të paligjshëm

musa xhaferi

Xhaferi: Ne nuk e flasim gjuhën e 20%-shit, nga partia na thonë se nuk është koha që gjuha shqipe të emërohet me dinjitet

bujar-1

Osmani: Të hapur ndaj mundësive që ofron pajtimi, dialogu dhe zgjidhja e kontesteve

teuta-arifi

Teuta flet për përçarjet dhe përvjetorin e BDI-së

Ali-Ahmeti2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

veriu i kosoves zvecan

Sulmohet vetura e policisë me mjete të forta nga protestuesit në Zveçan

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vendimi për zjarrin në Spitalin Modular/ Besimi: Nuk e kam të qartë aktvendimin, jam i pafajshëm

2FA6E074-7C03-40D7-A5F8-CF38916EFFBC

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

INFO

NA NDIQ