Fatmir Limani përafron qëndrimet me Lëvizjen Besa, shokët e ilegales janë radhitur pas Besës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2022

Veprimtari Fatmir Limani nga Kërçova ditëve të fundit është takuar me përfaqësues të Lëvizjes Besa dhe me përfaqësues të Aleancës për Shqiptarët.

Portali TOP24 ka kontaktuar me Fatmir Limanin për të konfirmuar nëse ai po riangazhohet në politikë pas kandidaturës së tij si kandidat i pavarur për Kërçovën, Limani tha:

“Po është e vërtetë që jam takuar me përfaqësues të Lëvizjes Besa dhe me përfaqësues të Aleancës për Shqiptarët me qëllim të bashkimit të frontit opozitar shqiptarë” tha Limani për TOP24.

I pyetur se cilat janë arsyet Limani u shpreh se po punohet intenzivisht që partitë opozitare të kenë një listë të përbashkët me të cilën do të garohej në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare.

Limani më tej shtoi se ai do vazhdoj edhe më tej të angazhohet në luftimin e së keqes te shqiptarët sidhe do të jap maksimumin e tij.

I pyetur nëse ka përafruar qëndrimet me ndonjërin nga subjektet politike në vend, Fatmir Limani u shpreh se shokët e ilegales tani më janë radhitur pas Lëvizjes Besa./TOP24

TË FUNDIT
43 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë
7 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!
2 ditë
Mbi 1,400 akademikë izraelitë kërkojnë përfundimin e luftës në Gaza
1 ditë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ