Fatmir Limani porosi Ahmetit: Akademi mirënjohjeje, për t’u vetëpromovuar karadyzen Ali bej këzllari

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/04/2023

Shkruan: Fatmir Limani

☆ AKADEMI MIRËNJOHJEJE, PËR T’U VETËPROMOVUAR KARADYZEN ALI BEJ KËZLLARI !
( Daja i parin që ta gjykojnë si Jakup Krasniqi )

• Fazli Veliu “DAJA” udhëhiqte Lëvizjen Popullore të Kosovës në periudhën më të vështirë dhe pas vrasjes së Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri Zekës përbashkoi të gjitha Organizatat Ilegale që vepronin jashta vendit.

• E rrëzuan nga pozita udhëheqëse me dy vota kundër të Nipit dhe Sekretarit historik, për të emëruar në maja të Lëvizjes Bedri Islamin (çështje që do të shpjegohet përmes ditarit…)

• I organizojnë Akademi “MIRËNJOHJEJE”, për të graduar me një copë letre figurën e “DAJËS” si i “PARI” (meritueshëm), në kohën që janë hapur proceset e gjykimeve të HAGËS, e cila gjykon të parët e Lëvizjeve Çlirimtare.

• Fazli Veliu ishte i pari në dy dekada të parapërgatitjes së luftës (sepse të tjerët ishin “hamshorra” e nuk i njihte njeri) dhe pas luftërave e margjinalizuan deri në pozitën e poshtërimit, duke e mënjanuar në të gjitha organizimet në mënyrë që të shiten si udhëheqës të proceseve.

• Tash kur “HUTA” u qëndron mbi kokë dhe Breshka i përpunon sipas qejfit, filluan të veprojnë me strategji tjetër ( duke i vendosur kumbonën e Ogiqit ), për të shpëtuar lëkurën e tyre.

Kur duhej t’i falej pozita udhëheqëse e rrëzuan me kopili dhe në momentet që i gjuan (kërkon) gjykata speciale, filluan të promovojnë si të parin Fazli Veliun në mënyrë që përgjegjësia të bie mbi “DAJËN” !!!

*Ps: Promovohet si i pari që të mbajë përgjegjësi si i pari dhe njëkohësisht riaktualizojnë Karadyzen Ali Bej Këzllarin, për t’i shpëtuar lëkurën edhe njëherë.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1605398943267439&id=100013920463093

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

universiteti-i-tetoves-UT

Të hënën, pesë universitete në protesta për rritjen e pagave

INFO

NA NDIQ